Каталог
Пошук
Голосування
Версія для друку Версія для друку

Тренувальні тести для визначення рівня навчальних досягнень з біології, 7-11 класи

Тренувальні тести для визначення рівня навчальних досягнень з біології, 7-11 класи  ― Українська програма
 
 
Голосів: 5
Оцінити

Тренувальні тести для визначення рівня навчальних досягнень з біології, 7-11 класи:
Методичний посібник
Автори: Межжерін С. В., Межжеріна Я. О.
Перед офіційним незалежним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів – просто заради тренування. Ці тренування не тільки призводять до знайомства з типовими конструкціями тестових завдань, а й надають досвіду самоспостереження та оптимальної саморегуляції під час тестування.
Запропоновані «Тренувальні тести для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з біології» відповідають Програмі Міністерства освіти і науки України з біології.
Особливість даних тестових завдань полягає в тому, що вони повністю базуються на текстах і матеріалах підручників по біології 7-11 класів, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

На сьогоднішній день тестування є основним методом оцінки рівня знань абітурієнтів при вступі до Вузу. Як будь яка формалізація, тестування має свої зрозумілі й прості переваги, серед яких, насамперед, об'єктивність оцінки, і недоліки (прямолінійність, дефіцит творчих завдань, тверда обмеженість шкільною програмою). Ці недосконалості особливо очевидні при складаннях тестових завдань по біології.
По-перше, біологія – наука, яку важко формалізувати. Навіть на рівні шкільної програми відсутні, як в фізиці чи хімії, прямолінійні процеси або залежності, що описують природні явища, а тому формалізація загрожує, з одного боку, загрожує надмірним спрощенням тестових завдань, а з іншого, їхньою неоднозначністю.
По-друге, біологія – наука творча, але емпірична, тому свій творчий потенціал у біології можна виявити тільки в дослідницькій діяльності, а не, як у математиці або літературі, при письмовому опитуванні. Невипадково для тестування підходять завдання трьох типів: по молекулярній генетиці (розрахунки нуклеотидного або амінокислотного складу білків), законам Менделя й на правило екологічної піраміди. Їх важко назвати творчими, але вони в тій або іншій формі обов'язково є у всіх тестових завданнях.
По-третє, існує необхідність чіткої відповідності офіційній програмі, що при складанні тестів по біології зробити непросто. Шкільну програму й підручники з біології традиційно обвинувачують у надмірності матеріалів, зловживанні термінами, перевантаженістю анатомією. І такі претензії виглядають цілком доречними, якщо врахувати, що такий важкий для розуміння нормальної дитини предмет як ботаніка викладається дітям 11-12 річного віку, а реальні знання по цьому предмету потрібні менш ніж 2% учнів. Тому цілком природнім виглядає в останніх підручниках 11-річної школи явне спрощення матеріалу, відхід від термінології, уникання чітких дефініцій і формулювань, що створює великі складності при створенні різноманітних і творчих тестів в рамках існуючої шкільної програми. Невипадково 90-95% усього дидактичного матеріалу по біології 11-річної школи, можна відобразити в 600 тестах, тобто в 10 незалежних тестових завданнях. Звідси висновок, для того, щоб підготуватися до тестування, необхідно чітко знати відповіді на 600 основних тестів, а також мати навички рішення тестів як таких.
Представлені у електронному навчальному посібнику тестові завдання розділені на дві групи: підготовчі (44 теми), призначені для засвоєння матеріалу, і заключне (оціночне), що необхідне для проведення контрольного тестування, засновані на матеріалах офіційних підручників по біології.

Є питання?

Ви можете задати нам питання з допомогою наступної форми. Якщо хочете отримати відповідь то правильно вписуйте e-mail.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання відносно Тренувальні тести для визначення рівня навчальних досягнень з біології, 7-11 класи :


Введіть число, яке зображено на малюнку
code

(порожній)
 
Блог / Новини
24.08.2017 20:10:06
06.11.2013 00:46:45
06.08.2013 01:00:32
26.03.2013
20.02.2013
Підписатись на новини:
або RSS 2.0
Валюта:
Способи оплати
Оплата в ПриватБанк
Оплата в Приват24
Оплата Віза Мастеркард та Маестро
Оплата Віза Мастеркард та Маестро
Оплата НСМЕП